close
تبلیغات در اینترنت
آموزش کسب درآمد از گوگل ادسنس
loading...

بیت کوین

  علت اینکه ادسنس بهترین سایت برای کسب درآمد هستش پرداختیش هستش که گاها تا 1 دلار فقط برای 1 کلیک پرداخت می کند. یعنی اگه سایتی داشته باشید که روزانه 1000 کلیک خور داشته باشد روی تبلیغات اون هم با تیلغات جذاب گوگل میتونید روزانه 1000 دلار برابر 3.500.000 تومان اون هم فقط در یک روز درآمد داشته باشید. روش کلی کسب درآمد با گوگل ادسنسشما یک وبلاگ/وب سایت راه اندازی می کنید، بازدیدکننده جذب می کنید و در نهایت از طریق قرار دادن تبلیغات گوگل ادسنس در سایت خود کسب درآمد می کنید.گوگل ادسنس از یک موتور…

 

علت اینکه ادسنس بهترین سایت برای کسب درآمد هستش پرداختیش هستش که گاها تا 1 دلار فقط برای 1 کلیک پرداخت می کند.

یعنی اگه سایتی داشته باشید که روزانه 1000 کلیک خور داشته باشد روی تبلیغات اون هم با تیلغات جذاب گوگل میتونید روزانه 1000 دلار برابر 3.500.000 تومان اون هم فقط در یک روز درآمد داشته باشید.

روش کلی کسب درآمد با گوگل ادسنس
شما یک وبلاگ/وب سایت راه اندازی می کنید، بازدیدکننده جذب می کنید و در نهایت از طریق قرار دادن تبلیغات گوگل ادسنس در سایت خود کسب درآمد می کنید.
گوگل ادسنس از یک موتور هوشمند استفاده می کند، بدین معنا که بر اساس محتوای سایت شما تبلیغات را نمایش می دهد. مثلا اگر در مورد ماشین مطلب می نویسید تبلیغات مرتب با ماشین به نمایش در خواهد آمد.
این یعنی بدون آزار بازدیدکننده تبلیغات و کسب درآمد میلیونی.

محتوای مناسب
برای کسب درآمد از اینترنت با کمک گوگل ادسنس شما نیاز به جذب بازدیدکنندگان زیادی هستید. بر اساس تجربه در ازای هر ۱۰۰۰ نفر بازدیدکننده شما می توانید درآمدی بین ۳ تا ۸ دلار را در نظر داشته باشید.
در نتیجه همانگونه که متوجه شدید برای کسب درآمد خوب ا ز گوگل شما به ترافیک زیاد نیاز دارید. محتوای خوب می تواند این کار را برای شما انجام دهد.
همچنین به این نکته دقت کنید که مطالب شما نباید ناقض کپی رایت باشد. در صورتی که سایتی با محتوای کپی شده ایجاد کنید گوگل اکانت شما را مورد تایید قرار نمی دهد.
یکی از نکات کلیدی در کسب درآمد از گوگل CTR است که به معنای میانگین کلیک بر اساس تعداد بازدیدکنندگان است. برفرض تصور کنید که شما ۱۰۰۰۰ بازدیدکننده دارید، هرچه تعداد کلیک کردن این افراد بر روی تبلیغات موجود در سایت شما بیشتر باشد، درآمد شما نیز بیشتر می شود.

شکل ظاهری تبلیغات گوگل ادسنس
شما می توانید سایز و رنگ و … تبلیغات متنی و گرافیکی گوگل ادسنس را بر اساس شمای ظاهر سایت خود تغییر دهید و سپس کد تبلیغات را درون وب سایت خود قرار دهید.

شکل ظاهری تبلیغات گوگل ادسنس

چگونه درآمد به دست شما می رسد؟
برای مثال شما در ماه اول تبلیغات را در وب سایت خود می گذارید و در انتهای ماه ۸۰۰ دلار درآمد کسب می کنید. گوگل این ۸۰۰ دلار را در پایان ماه دوم از طریق چک یا واریز به حساب شما ( در برخی از کشورها این قابلیت فعال هست ) برای شما ارسال خواهد کرد.

مراحل فعال کردن اکانت
1-گوگل نامه ای را به آدرس پستی که در هنگام ثبت نام وارد کرده ایم پست می کند که در آن نامه پین کدی ۵ رقمی نوشته شده است . آن پین کد را باید در سایت وارد کنیم( این مرحله برای مطمئن شدن از آدرس پستی می باشد . ارسال نامه تا ۳ هفته زمان می برد )
۲ – اطلاعات مالیاتی باید تکمیل شود که آیا در آمریکا زندگی می کنیم و یا خیر و چندین پرسش دیگر که خیلی سخت نیست.
۳ – تاییدیه تلفن در این مرحله است.با فشردن Submit شماره تلفنی که در هنگام ثبت نام وارد کرده ایم زنگ می خورد و ۴ رقم عدد خوانده می شود این عددها را یادداشت کرده و در سایت می نویسیم.
۴ – قبول کردن قرارداد و ثبت IP اینترنتی صاحب اکانت توسط گوگل ( که طبیعتا این آی پی باید برای کشوری باشد که در ثبت نام وارد شده است)
پس از این که ابن مراحل با موفقیت به اتمام رسید اکانت از حالت قفل خارج شده و سر ماه میلادی گوگل چکی را به مبلغ در آمد اکانت در ماه قبل به آدرس پستی ارسال خواهد کرد.

گوگل از چه طریقی به ما پول رو میرسونه؟
چک و در بعضی کشور ها حساب بانکی

از چه طریقی به ما پول رو میرسونه؟


5 نکته مهم برای تائید وب سایت خود در گوگل ادسنس

١. مفید و پربار بودن محتوا
گوگل طرفدار پروپاقرص سایت های پر محتوا و آموزنده می باشد. شما می توانید با ارائه مطالب مفید و آموزنده در زمینه مورد نظر در سایت خود و ارائه مقالات مفید, از جایگاه بالاتری در نزد گوگل ادسنس برخوردار شوید.

٢. عدم استفاده از دامین با پسوند ir.
همانطور که می دانید گوگل ایران را تحریم کرده است و از ارائه بسیاری از خدمات خود به ایرانیان سرباز می زند. با انتخاب پسوند ir. برای دامین سایت خود, گوگل ادسنس متوجه خواهد شد که شما یک ایرانی می باشید و همین امر برای عدم تایید سایت شما نزد آنها کافی می باشد. پس از مابقی پسوند ها مانند com. و دیگر پسوند های رایج استفاده نمایید که باعث خواهد شد گوگل شما را به عنوان یک فرد خارجی تلقی نماید.

٣. استفاده از هاستینگ با سرور خارجی
در صورتی که سرویس هاستینگ شما از ایران باشد, بدین معنی که سرور آن در داخل کشور قرار داشته باشد, این امر به آسانی برای گوگل ادسنس قابل تشخیص خواهد بود و سایت شما را تایید نخواهد کرد. بسیاری از شرکت های داخلی از جمله شرکت ایران درآمد خدمات سرویس هاستینگ با سرور خارجی را ارائه می دهند. پس یادتان باشد تا از این امر اطمینان حاصل نمایید که سرور هاستینگ شما واقع در خارج از ایران باشد.

۴. گذشتن حداقل ٣ ماه از تاریخ احداث سایت
وب سایت هایی که به تازگی افتتاح شده باشند و بسیار نوپا باشند در نزد گوگل ادسنس جایگاهی ندارند. در صورتی که قصد معرفی سایت خود به ادسنس را دارید, اطمینان حاصل نمایید که حداقل ٣ ماه از تاریخ احداث آن گذشته باشد.

۵. اولین سایت معرفی شده حتما به زبان انگلیسی باشد
گوگل ادسنس با فارسی بودن سایت شما مشکلی ندارد. ولی در صورتی که قصد معرفی اولین سایت خود به ادسنس را داشته باشید, این سایت باید حتما به زبان انگلیسی باشد.
پس از اینکه این سایت توسط ادسنس  تایید شد, دیگر می توانید به آسانی هر تعداد سایتی که مایل بودید را به زبان فارسی معرفی نمایید. پس شما می توانید با رعایت نکات مهم ذکر شده در این مقاله, به آسانی سایت خود را در ادسنس تایید نمایید و پس از معرفی سایت های متعدد, روز به روز بر درآمد خود بیفزایید.

مصاحبه با صدرا ۲۰ ساله و کسب درآمد از گوگل Adsense

چی شد که اصلا به فکر کسب درآمد از اینترنت اونم با گوگل ادسنس افتادی؟

بزارید اینجوری شروع کنم که چرا اصلا به سمت اقتصاد و کسب درآمد کشیده شدم.
من تو یه خونواده کارمند و سطح متوسط جامعه متولد شدم. سابقه ی خانوادگی من همینطور بوده. اما من این مسئله رو دوس نداشتم و همیشه دنبال راهی بودم تا این تابو و سنت خونوادگی رو بشکونم. همیشه دوست داشتم کاری انجام بدم که بهش علاقه دارم، از چیزی پول بدست بیارم که برام تفریح باشه. درواقع بقول رابرت کیوساکی، پول برای من کار کنه، نه من برای پول. راه های زیادی امتحان کردم. از دست فروشی کتابهای دست دوم در بازار کتاب تا  تدریس دروس دبیرستان.

من همیشه مطالعه دارم و کتابهای زیادی رو میخونم. اخیرا کتابی رو مطالعه کردم که راجع به گوگل ادسنس صحبت می کرد. با مطالعه از اون کتاب و بازدید از سایتهای مختلف مربوط به این موضوع، با پتانسیل بسیار زیاد این فناوری آشنا شدم و تصمیم گرفتم امتحانش کنم.

من از ۸ سال پیش کار وبلاگ نویسی رو آغاز کردم. وبلاگهایی رو طراحی کردم که اکثرا موفق و پر بازدید بودند. با خودم گفتم حالا که وبلاگ نویسی می کنم پس چرا از این طریق کسب درآمد نکنم؟

البته قبل از این از سرویس های اینترنتی کسب درآمد داخل کشور هم استفاده کرده بودم، اما زیاد برام خوشایند نبودند. برعکس، از کار با گوگل بسیار لذت می برم.

چرا اصلا این روش کارآفرینی رو انتخاب کردی؟

اگه منظورتون کسب درآمد از اینترنت باشه که من علاقه ی بسیار زیادی به کامپیوتر و مشتقات اون دارم.  درنتیجه تصمیم گرفتم فعالیتم رو در این زمینه معطوف کنم.

چی  شد به فکر راه اندازی این وب سایت افتادی؟ علاقه به این دسته از سایت ها داری یا … ؟

همونطور که گفتم بلاگهای زیادی داشتم. اما بیشتر مایل بودم یک سایت داشته باشم. این امر فعالیتم رو رسمی تر می کرد. الان دو ماه از تاسیس سایت “قانون هنر” می گذره ، و تا امروز درآمد نسبتا خوبی رو کسب کردم ( به همراه وبلاگ های دیگه در بلاگ اسپات ) که البته این سایت جای کار و پیشرفت فراوانی داره. موضوع این سایت قانون هنر هم درمورد دیزاین، طراحی و دکوراسیون منازل، ساختمان های  اداری و… هست. درکل همه چیز که مربوط به موضوع املاک و مستقلات میشه. از اونجا که خودم به طراحی و دیزاین علاقه دارم، و دوره هایی هم در این مورد گذروندم، ترجیح دادم وارد این موضوع بشم و سایت ایجاد کنم.

کمی در مورد مراحل ثبت نام و اینکه چه مسیر و زمانی طی شد تا گوگل اکانتت رو تایید کنه رو بیان می کنی؟ آیا به مشکلاتی بر خوردی ؟ اگه آره اون مشکلات رو چطوری برطرف کردی

۳ یا ۴ ماه. چون چیزی از فرآیند ثبت نامش نمی دونستم. مجبور بودم همه چیز رو با آزمون و خطا امتحان کنم. ۷ بار اکانتمو از دست دادم. اما دوباره ساختمش. و خداروشکر این آخری خوب داره کار میکنه.

و اما شرح خلاصه و فرآیند ایجاد اکانت.  برای اونهایی که در داخل کشور هستن ابتدا باید یکی رو در خارج از کشور پیدا کنید که از آدرس و نام اون بتونید استفاده کنید. چون ما در تحریم هستیم و خدمات به ما ارائه نمیشه. بعد از وارد کردن مشخصات حدود یک هفته الی یک ماه بسته به کشور مقصد طول خواهد کشید تا حساب شما باز شود. یک نکته اینکه اگه آدرس شما از کشوری مثل آمریکا باشه شما در کمتر از ۴۸ ساعت یک اکانت فعال خواهید داشت و فرآند پرداخت چک هم به سرعت انجام خواهد شد.

سپس شروع به استفاده از اون توسط سرویس بلاگر کردم. یعنی یه بلاگ تو بلاگر ساختم و تبلیغات رو اونجا به نمایش گذاشتم.بعد از اینکه میزان درآمدم به ۱۰۰ دلار رسید. یه نامه از گوگل که حاوی پین کد فعال سازی کامل اکانت بود به آون آدرسی که داده بودم فرستاده شد و بعد از دریافت و وارد کردن پین کد، حسابم کاملا فعال شد و الان دارم از اون استفاده می کنم.

مشکلات بودند. اما هیچوقت تسلیم نشدم. گوگل به دلایل زیاد و نا معلومی حسابم رو می بست. اما کوتاه نیومدم. دوستم می گفت خسته نشدی اینقد حسابتو بستن؟ گفتم اگه منم که گوگل به زانو در میارم. و خوشبختانه بالاخره موفق شدم و اولین ماه رو با موفقیت پشت سر گذاشتم. ماه پیش با سرعت  لاک پشتی ۱۸۲ دلار درآمد داشتم. اما این ماه و تا تاریخ ۱۱ دسامبر، ۴۳۹ دلار درآمد کسب کردم.

خیلی از خواننده های این سایت یه بهانه می یارن و اون اینکه کسی رو خارج از کشور ندارن و برای همین این کار رو شروع نمی کنن، تو با این بهانه موافقی؟ یا نه؟ به نظرت اصلا کسی که اونور باشه و برات این کار رو انجام بده پیدا می شه؟

ببینید، من نمیتونم جواب این سوالو بدم که اصلا آیا کسی اونور پیدا میشه که اینکارو انجام بده یه نه. اما این نکته رو خیلی صریح می گم. اگه میخوایید تو یه کاری موفق بشید باید پررو باشین. یعنی خجالت نکشید ازین که کاری بکنید. من دوستی داشتم که عموش خارج کشور بود. بهش پیشنهاد دادم به عموش بگه. گفت نه، خجالت می کشم!! بند “پ” هیچوقت یادتون نره. یادتون باشه، توی تجارت باید پر دلو جرات باشید. حتما کسی اونور پیدا میشه که به شما کمک کنه.

چه پیشنهادی برای افرادی که به کار کردن در این زمینه فکر می کنند داری؟  برای موفق شدن در این کسب و کار چه پیش نیاز هایی هست ؟

بزارید اول اینجوری توضیح بدم که  اصلا کسب درآمد در گوگل به چه روشیه. کسب درآمد در ادسنس برای وبسایتها به دو روش CTR , CPM صورت میگیره.

CPM: کسب درآمد به ازای بازدید کننده

CTR: کسب درآمد به ازای کلیک بر روی تبلیغات و منتهی شدن به فروش.

هردو روش بسایر مفید هستند. و شما می تونید از هردو روش بطور همزمان برای کسب درآمد تو سایتتون استفاده کنید. اما من بهتون توصیه می کنم هدفتون جذب بازدید کننده باشه. با این روش هم از CPM خوب درآمد کسب می کنید، هم کلیک خورتون زیاد میشه.

البته گوگل روشهای دیگه ای هم برای کسب درآمد از ادسنس  داره بعنوان مثال می تونید از ویدئوهاتون پول دربیارید. حتما می پرسید چطور؟!!! از youtube. شما می تونید ویدئوهاتون رو در یوتیوب به اشتراک بگذارید و به ازای بازدید از ویدئوهاتون درآمد داشته باشید.

خیلی ممنونم صدرا جان از وقتی که گذاشتی و حرف های پایانی؟


و حرف پایان… اول از همه مطالعه مطالعه مطالعه. همیشه مطالعه داشته باشید تا اطلاعاتتون زیاد بشه و درنتیجه بتونید از فرصتها استفاده کنید.

بقول وارن بافت: ” برا ی کسب دستاوردهای خارق االعاده لازم نیست کارهای خارقاالعاده بکنید“، پس همین الان و بعد از خوندن این مصاحبه با ساختن یه وبلاگ تو بلاگر شروع کنید  و کسب درآمدتون رو آغاز کنید. نترسید و بهونه نیارید. فقط انجام بدید.

در حال حاضر درحال تالیف یک کتاب کامل و کاربردی درمورد گوگل ادسنس خصوصا برای ایرانیان داخل کشور هستم که به امید خدا بعد از تمام شدنش اونرو در اختیارتون خواهم گذاشت.

ازینکه این وقتو در اختیار من قرار دادید ممنونم.

 

satoshi بازدید : 3921 دوشنبه 19 بهمن 1394 زمان : 20:44 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلبنظرات برای این پست غیر فعال میباشد .

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری